Beton w sypialni

Betonowe wykończenia powierzchni wewnątrz domów i mieszkań są teraz w modzie. Nie musisz nam wierzyć na słowo. Wystarczy, że otworzysz dowolny magazyn lub stronę internetową poświęconą dekoracji wnętrz, a zobaczysz niezliczoną ilość zdjęć betonowych ścian, podłóg, sufitów czy blatów. Mikrocement w każdym możliwym wydaniu i w prawie każdym pomieszczeniu. Czy można się temu dziwić? Betonowe płaszczyzny zachwycają, są łatwe w utrzymaniu i mają ten industrialny szyk, który kochamy. I pasują do każdego wnętrza. Zobacz jak wykorzystać beton dekoracyjny w sypialni.

Mała sypialnia z betonową ścianą

Beton w sypialni?
Powątpiewanie może się pojawić jedynie w chwili, gdy na szybko w wyobraźni zestawimy betonową zewnętrzną płytę architektoniczną z przytulnym pokojem. Jednak masy dekoracyjne Futu MICROONE nadają betonowi zupełnie innego charakteru. Pokryte nim płaszczyzny dodają wnętrzom elegancji i głębi dzięki oryginalnej fakturze. Biorąc po uwagę niekończącą się paletę możliwości kolorystycznych oraz duży wybór fantazyjnych tekstur, FutuBetonOne może stać się elementem prawie każdego projektu, jak przyjdzie Ci do głowy.
Mała sypialnia z betonową ścianą?
Nadaj pomieszczeniu jeszcze więcej intymności! Jedna ścianę – np. z łóżkiem pokryj mikrozaprawą wykończoną intrygującą teksturą i wybarwioną na głęboki odcień granatu, który automatycznie przywoła spokój i wyciszenie. Różnorodne tonacje błękitu uspokajają układ nerwowy i sprzyjają relaksowi. W połączeniu z delikatną ciepłą szarością, nutą turkusu i kremu stworzysz miejsce, w którym zyskasz równowagę wewnętrzną i zaczniesz spać wartościowym snem.

Betonowe ściany w przestronnej jasnej sypialni

Myśląc o betonie w sypialni nie musisz ograniczać się do pokrycia nim tylko jednej ściany. Zobacz, jak doskonale wygląda pokój, w którym mikrocement Futu MICROONE pokrywa wszystkie powierzchnie pionowe. Aranżacja utrzymana jest w jasnej palecie kolorystycznej i nawiązuje do barw ziemi. Użyte materiały również są pochodzenia naturalnego. Mamy tu len, jutę, wełnę, bawełnę, szkło i suszone łodygi traw. Dlatego imitacja kamienia w lekkim odcieniu beżu, z ciekawą strukturą korespondującą z naturalną fakturą surowców, z jakich wykonano wyposażenie – w tym projekcie odnajduje się wprost idealnie. Mamy tu przestrzeń, powietrze i kontakt z matką naturą.

Pofabryczna sypialnia z betonową posadzką

Betonowe powierzchnie idealnie wpisują się również w industrialny styl aranżacji wnętrz, w którym widoczne są mocne inspiracje architekturą przemysłową. W sypialniach aranżowanych na wzór dawnych fabryk znajdziemy wysokie stropy i duże okna ze szprosami, surową cegłę, stalowe konstrukcje oraz dużą ilość drewna z widocznym rysunkiem włókien, a także elementy wykonane ze szkła i metalu. Doskonałą bazą dla projektu, który czerpie z dóbr rewolucji przemysłowej jest betonowa posadzka.
Jaki mikrocement wybrać na podłogę w sypialni?

Polecamy cienkowarstwową dekoracyjną posadzkę mineralną Futu MICROTWO. Za pomocą tego produktu stworzysz trwałą, odporną na ścieranie i pylenie gładką powierzchnię, a odpowiednia obróbka zapewni Ci niejednolity indywidualny efekt wzbogacony o elementy cieniowania. Dodatkowo dzięki płynnym pastom pigmentowym możesz uzyskać dosłownie każdy kolor, jaki sobie wymarzysz.