Beton dekoracyjny w kuchni

Dzisiejsze trendy w projektowaniu wnętrz zwracają większą uwagę na obecność faktur w przestrzeni, oryginalne struktury i piękno naturalnych materiałów, podkreślając wartość ich surowego wykończenia. Surowce kojarzone niegdyś jedynie z tym co na zewnątrz przeniosły się do wnętrz budynków i dopełniły lub stały się bazą oszałamiających projektów wszystkich przestrzni w domu. Jednym z takich materiałów jest beton. Kiedyś budulec architektoniczny dokładnie zakrywany materiałami wykończeniowymi, dziś eksponowany i stosowany jako niezwykle eleganckie i nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne. Zobacz, przykłady aranżacji wykorzystujących beton w kuchni.

Co na ścianę między szafkami?

Mikrocement
Decydując się na zabudowę kuchenną z blatem roboczym i wiszącymi szafkami należy podjąć decyzję na temat tego, czym pokryć pas ściany między nimi. Zamiast sięgać po typowe rozwiązania jak płytki ceramiczne lub farby – wybierz betonową masę Futu MICROONE, która daje możliwość dowolnego kreowania struktury powierzchni – w zależności od stylu rozłożenia i wyszlifowania.
Mikrocement w kuchni stworzy powłokę o fascynującej fakturze, która doda przestrzeni głębi i charakteru. Warto podkreślić ją LED-owm oświetleniem. Miękkie światło wydobędzie z niej piękno nieoczywistej trójwymiarowości oraz szlachetnej barwy, np. głębokiej butelkowej zieleni. Zwróć uwagę na ciekawy kontrast, zastosowany w tej aranżacji. Intensywny odcień mikrocementu doskonale współgra z bielą mebli kuchennych, a jego nierówna, fantazyjna tekstura harmonizuje z gładkimi frontami mebli i blatu.

Nowoczesna kuchnia z betonem… na suficie!

Nowoczesne aranżacje wymagają odważnych pomysłów. Jeśli myślisz o tym, by wprowadzić beton do kuchni pomyśl o dosyć śmiałym koncepcie, który zakłada pokrycie nim sufitu. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w kuchni otwartej na salon i jadalnię, gdzie jednolite wykończenie podłogi oraz sufitu na całej szerokości pomieszczenia łączą w jedną całość trzy strefy spełniające oddzielne funkcje. Jeśli podoba Ci się idea betonowego sufitu wybierz masę dekoracyjną Futu MICROONE w szarym kolorze. Całą paletę kolorystyczną wnętrza utrzymaj w bielach, szarościach i czerni.
Wprowadź jedynie elementy wykonane z jasnego naturalnego drewna oraz żywe rośliny zielone, które wizualnie ocieplą wnętrze. Zastosuj minimalizm. Sięgaj po proste geometryczne formy oraz wyposażenie wykonane z naturalnych materiałów. Niech nie zabraknie masywnego blatu stołu wykonanego z drewna z widocznym rysunkiem sęków, włókiem i słojów, zadbaj o szklane dodatki oraz sofę i fotel tapicerowane wysokogatunkową wełną. Duże błyszczące płaszczyzny, stalowe wyposażenie i chromowane akcenty podkreślą nowoczesny sznyt projektu.

Biała kuchnia z betonem na podłodze

Miłośnicy minimalizmu na pewno odnajdą piękno w szarej betonowej posadzce w białej kuchni. Biel obecna na suficie i ścianach, wprowadzona pod postacią zabudowy kuchennej i wyspy, a także długich gładkich półprzezroczystych firan, przełamana jedynie ciepłą barwą drewna i oświetlenia potrzebuje prostego, ale wyrafinowanego kompana. Idealnym towarzystwem będzie dla niej szara, betonowa podłoga – elegancka ultra oryginalna, z ciekawą teksturą.
Taką powierzchnię wykonasz za pomocą produktu Futu MICROTWO, który tworzy trwałą, odporną na ścieranie i pylenie gładką cienkowarstwową posadzkę mineralną o grubości ok. 2-3 mm. Podczas obróbki uzyskasz powierzchnię o niejednolitym indywidualnym efekcie z elementami cieniowań, a dzięki płynnym pastom pigmentowym masz dostęp do nieograniczonej ilości kolorów.

Beton w kuchni to rozwiązanie nie tylko wysoce dekoracyjne i efektowne, ale również bardzo praktyczne. Odpowiednio zabezpieczony jest odporny na plamy z tłuszczu, ekspozycję na parę wodną, wodę czy inne zabrudzenia, a także jest łatwy w utrzymaniu czystości.